Zakup mieszkania lub rozpoczęcie budowy domu to nadzwyczajne wydarzenie, z którym wiąże się wiele planów i marzeń. Oczyma wyobraźni widzimy siebie  korzystających z udogodnień , jakie oferuje nam pięknie urządzona przestrzeń, nie całkiem świadomi czekających na nas wyzwań związanych z urzeczywistnianiem tej wizji .Wkrótce przecież trzeba będzie  odnaleźć się w nowej dziedzinie związanej z wykończeniem i wyposażeniem tegoż wnętrza

      Pierwsze zadania jakie napotyka świeżo upieczony inwestor sprowadzają się do znalezienia odpowiedzi na pytania : od czego należy zacząć? jak zaplanować kuchnię czy łazienkę? gdzie postawić ściany działowe? jak zaplanować oświetlenie? no i oczywiście :skąd wziąć  dobrą ekipę?.
Jeśli widzimy że te zadania nas przerastają , to jest to dobry moment by rozważyć zatrudnienie profesjonalisty, dla którego takie dylematy to zawodowa codzienność. Powodów , dla których warto tak zrobić jest wiele, skupię się tu na najważniejszych.
       Architekt wnętrz zaprojektuje przemyślane wnętrze , uporządkuje wszystkie części układanki jaką jest plan domu czy mieszkania tak by przyszłym domownikom żyło się w nim wygodnie.  Znajomość rozwiązań technicznych i materiałowych oraz kontakty z wykonawcami  i sklepami też pomogą w urzeczywistnieniu planów. Klient architekta wnętrz może liczyć na wskazówki co do dalszych kroków jakie powinien zrobić by prace na budowie trwały nieprzerwanie bo przecież nasza ekipa też ma ograniczony czas dla nas a nam też zależy by remont nie przeciągał się w nieskończoność.
      Inwestorzy obawiają się często czy będą w stanie porozumieć się z ekipami i czy uzgodniona wizja zostanie właściwie zrozumiana i zrealizowana .W tej sytuacji projektant przejmuje to zadanie, przygotowuje rysunki i omawia je podczas spotkania z ekipą, jest też z wykonawcą w kontakcie telefonicznym.
       Wsparcie i doświadczenie profesjonalisty pomoże uchronić inwestora przed kosztownymi pomyłkami. Wyobraźmy sobie ,że stoimy przed wyborem kolorów farb i leży przed nami wzornik z dwoma tysiącami  próbek. Mamy przewidzieć jak wybrany kolor zachowa się na dużej powierzchni, w określonym oświetleniu, w sąsiedztwie z innymi materiałami. Jaka decyzja?…. Efekt końcowy takiego eksperymentu może być rozczarowujący a niekiedy nawet druzgoczący. W razie fiaska mamy dwie możliwości i niełatwy wybór :czy przemalować wnętrze ponosząc koszty farb i pracy wykonawcy czy zaakceptować niepożądany rezultat. A jak wygląda sytuacja gdy  dobieramy płytki, kamień , czy drewno- tu trudno już wycofać się z raz podjętej decyzji i pozostajemy na długie lata z wyborem , który wywołuje niezadowolenie i frustrację.
      Urządzanie wnętrza to zajęcie bardzo angażujące, wymagające wielogodzinnych poszukiwań artykułów wyposażenia, szeregu wizyt w sklepach i rodzinnych narad i  rozważań zanim zapadną decyzje o zakupie. Zadaniem architekta wnętrz jest ułatwić i skrócić ten proces, Idąc do sklepu klient architekta wnętrz ma ułatwioną sytuację ponieważ wybiera spośród wyselekcjonowanych propozycji i nie ma potrzeby  zapoznawać się z całą ofertą artykułów, jaka jest dostępna na rynku. Otrzyma też zestawienia elementów wyposażenia jakie należy zamówić.W podejmowaniu decyzji pomocna jest też wizualizacja jaką otrzymują klienci w ramach usługi projektowej. 
Klienci , którzy decydują się na taką usługę zyskują więc nie tylko projekt  ale również wsparcie  podczas trudnego  wyzwania a dzięki takiej pomocy możliwe staje się spełnienie marzeń o pięknym wnętrzu, uszytym na miarę , dającego codziennie radość i poczucie harmonii.